5 tipů na knihy o bosé chůzi

19. června 2018

Daniel Howell – Naboso: 50 důvodů proč zout boty

Autor knihy, doktor Daniel Howell, se před lety rozhodl začít chodit naboso. Ve své knize popisuje, jak nošení bot souvisí s mnoha zdravotními problémy od plísní nohou a bakterií až ke vbočeným palcům a plochým nohám. Nepadnoucí boty či boty na podpatku poškozují kolena a páteř. Daniel Howell se věnuje výhodám jednoduché alternativy: bosé chůze. Chůze naboso posiluje nohy a zlepšuje flexibilitu. Kniha vysvětluje srozumitelným způsobem zdravotní přínosy bosé chůze, nabízí praktické tipy a vybízí každého, aby si na vlastní kůži vyzkoušel přirozený a příjemný pocit z kontaktu se zemí.

 

 

 

 

Katy Bowmanová – Celým tělem naboso: Zdárný přechod na minimalistickou obuv

Nadšenci bosé chůze říkají, že pro optimální zdraví celého těla je nejlepší zbavit se běžných bot. Lékaři naopak tvrdí, že minimalistická obuv způsobuje zranění. Kdo má pravdu? A co když mají svým způsobem pravdu všichni?

V knize >Celým tělem naboso Katy Bowmanová vysvětluje, v čem mají pravdu a v čem se mýlí, a snaží se svými argumenty vyvrátit zjednodušená tvrzení jako „boty jsou špatné“ nebo „boty jsou dobré“. Základem je umět si vybrat správné boty, proto autorka popisuje, jak účinně přejít na minimalistickou obuv. Všechno doplňuje dvaceti cvičeními i s doprovodnými fotografiemi. Katy Bowmanová vysvětluje pomocí vědeckých důkazů, že nošení bot ovlivňuje víc věcí než jen naše nohy. Krok za krokem popisuje bezpečný způsob, jak vyměnit běžnou obuv za přirozenější variantu.

 

Jan Tomáš Veselý – Jsme zrozeni k chůzi?

Vertebrogenní terapeut Ing. Jan Tomáš Veselý se již mnoho let zabývá biomechanikou lidského těla. Za dobu jeho praxe se na něj obrátily stovky nemocných, a to často ve chvíli, kdy klasická medicína selhala. Již svou předešlou publikací s názvem Dynamická chůze (vydalo nakladatelství Fontána v roce 2007) oslovil tisíce čtenářů. V knize Jsme zrozeni k chůzi? se věnuje ozdravnému a regeneračnímu působení chůze – s důrazem na léčbu poruchy spinální dynamiky chodidla, zaviněné absencí pohybové aktivity a nošením špatné obuvi. Přesahuje však rámec problémů s pohybovým aparátem a hledá skryté souvislosti, které by mohly odhalit příčiny chorobných projevů. Tato kniha může obohatit laickou i odbornou veřejnost, vrcholové sportovce nevyjímaje, o užitečné rady, jak si uchovat do vysokého věku dobré zdraví.

 

Clinton Ober, Stephen T. Sinatra, Martin Zucker – Uzemnění – zdraví prospěšný objev všech dob

Clinton Ober se mnoho let zabýval kabelovými a počítačovými systémy v USA. Po vážném onemocnění objevil uzemnění jako léčebnou metodu. Zaměřuje se na propagaci vědeckého výzkumu i na praktické využití tohoto fenoménu.

Stephen T. Sinatra, M.D., kardiolog a bioenergetický psychoterapeut, se soustřeďuje na propojení medicínské léčby srdečních onemocnění spolu s výživou, psychoterapií či medicínou proti stárnutí.

Martin Zucker se přes pětatřicet let věnuje psaní o alternativní medicíně a přírodním léčení.

V průběhu věků lidé chodili bosí a spali na zemi. Většinou si ani nebyli vědomi skutečnosti, že Země představuje nekonečný pramen léčivé energie. V dnešní době si jen malé procento lidí uvědomuje, že nám země poskytuje jemnou elektrickou energii, která nám pomáhá udržovat zdraví a doslova nám dobíjí baterky. Moderní životní styl a nošení obuvi s gumovou nebo plastovou podrážkou nás však od této léčivé energie izolují. A kdo z vás spí pravidelně na holé zemi? Kniha Uzemnění popisuje úžasnou (a dlouho přehlíženou) léčivou energii Země spolu s praktickými radami, jak se na ni snadno napojit. Autoři vysvětlují, že odcizení přírodě způsobuje zhoršení chronických zánětů a následně rozvoj civilizačních onemocnění, poruch spánku, alergií, hormonálních výkyvů, kloubních potíží a dalších problémů, a nabízí řešení, jak to můžeme jednoduše napravit. Převážnou část knihy zabírají vyprávění různých osob (známých a příbuzných, účastníků studií, ale i písemná svědectví lékařů, fyzioterapeutů, psychiatrů a dalších specialistů). Autoři dokonce předkládají odborné argumenty podložené fyzikálními fakty.

 

Jessica Lee, Michael Sandler – Bosé běhání: Kompletní průvodce světem bosého běhání

A pokud už vám nestačí bosá chůze, můžete třeba začít naboso i běhat. Michael Sandler se řadí k průkopníkům bosého běhání a ve své knize předkládá důležité informace o technice, ale nabízí také detailní rozbor cviků na posílení chodidel. Díky tomu je vhodná nejen pro bosé běžce, ale i pro nadšence do minimalistických bot nebo běhání obecně.

AUTOR

Martina Valentová

KATEGORIE

Bosá chůze

AKCE

Nevíme o žádné probíhající akci či kurzu.

KURZY

Nevíme o žádné probíhající akci či kurzu.