< výpis akcí

3. mezinárodní den turistiky naboso


AKCE JIŽ PROBĚHLA

Odložte v labyrintáriu zámku Loučeň své kecky, žabky, sandály, botky či boty a s nimi i stud. Vyzkoušejte nový životní styl naboso a novou formu zdravé, pohodové a zajímavé turistiky – turistiku naboso a využijte k ní své nohy, 6 milionů let vyvíjené mistrovské dílo evoluce. Odnesete si mnoho poznatků a zážitků … a boty v ruce.

11 – 11,45 h – Bosá vycházka 2 km od stánku Turistiky naboso (u infocentra) po zámeckém parku; těsně navazuje chůze poslepu pískovcovým labyrintem;

11,45 – 12 h – naboso a poslepu pískovcovým labyrintem;

12,15 – 12,45 h – bosý běžecký závod pro děti (louka u infocentra);

13 – 13,30 h – Přednáška o chození naboso (v interiéru zámku či okolních budov, bude upřesněno na místě);

13,45 – 15,30 h – Bosý výlet 4 km od stánku Turistiky naboso, trasa mimo areál zámku k prameni Dobrá voda; Kdo má zájem jen o tento výlet, neplatí vstupné do areálu a čeká před hlavní branou, odkud odejdeme 13,55 h; těsně navazuje bosá prohlídka zámku.

15,30 – 16,30 h – bosá prohlídka zámku s hmatovým překvapením; zájemci o chůzi ve žhavém uhlí se pak urychleně přesunou ke kuličkovému hřišti.

16 – 17 h – chůze ve žhavém uhlí; na kuličkovém hřišti; počítá se s tím, že ca v 16,40 h dorazí i účastníci bosé prohlídky zámku.

DÁLE V PRŮBĚHU CELÉHO DNE:

  • Pořiďte či vyrobte si bosé sandály, ozdoby nohou, Potěmkinovy sandály;
  • Objevte a pořiďte si bosé boty či kořenový koberec;
  • V obří noze (palisádové bludiště č. 6) poznejte tajemství reflexní terapie;
  • Vyzkoušejte obratnost svých nohou v bosé dílně, užijte si malování na nohy či chůzi ve střepech;
  • Projděte se po hmatovém chodníčku.

OSTATNÍ

  • IVV – Mezinárodní den turistiky naboso je zařazen do akcí IVV (Internationaler Volkssportverband), což je mezinárodní organizace pro lidový sport (nevýkonnostní, odpočinkový, nenáročný, cenově dostupný sport, bez omezení věku či výkonnosti).
  • Zrakově postižení – turistika naboso je vhodná též pro zrakově postižené jak z důvodu hmatových prožitků, tak z hlediska nácviku prostorové orientace a samostatného pohybu.

S sebou doporučujeme vzít si repelent a vlhčené ubrousky, dále tašku na boty, které si můžete nést s sebou  nebo je raději můžete zanechat rovnou doma či v autě. 

termín: 28. července 2018 od 11:00
cena: https://www.zamekloucen.cz/cenik-oteviraci-doba-zamek

kontakt na organizátorainfocentrum@zamekloucen.cz

+420 325 585 228