< výpis kurzů

Svobodné nohy – barefoot sandály – více termínů

Co budeme dělat?

Vyrobíte si sandály na míru.

Povíme si a vyzkoušíme, jak “naboso” zdravě chodit.

Sandálky jsem vyráběla pro sebe a své kamarády a jejich děti. Ráda bych nabídla boty i všem ostatním. My jsme nadšení! Nohy získaly “pocit svobody” A zvládne to každý.

 V Huarache sandálcích máte dostatek prostoru pro prsty.

Jsou tenké ale nohu vám chrání (rozpálená cesta, ostré kameny, chodníky ve městě), jsou ohebné a tak noha cítí terén a svaly na nohách pracují a vaše nožní klemba jásá. Jsou velmi lehké moje mají cca 50g a tak je sotva cítíte na noze dokonale se přizpůsobí při chůzi Vašemu chodidlu a vydrží roky.

Co si odnesete? V čem odejdete z workshopu?

V první části kurzu si vyrobíte elegantní a přitom funkční sandále.

Vyrábíte je na svoji nohu, jsou tedy jen a jen vaše! Vytvarujeme je na vaši nohu.

Ukážeme si několik úvazů, z kterých si vyberete. I později je můžete měnit.

Budete vědět jak na to a doma zvládnete obout celou rodinu. V ceně kurzu je materiál na jeden pár bot.

V druhé části budeme trénovat. Když přecházíme na “bosonohou” obuv, je vhodné opět nastartovat naše přirozené pohybové programy. Chodit naboso „deformovaným způsobem“ nám může přinést potíže nebo diskomfort. Což může vést k tomu, že se radši vrátíme k běžné obuvy. Natrénujeme tedy správnou chůzi a držení těla.

Materiál:

Podrážka je vyrobena z obuvnického materiálu s klasickým vzorkem Adidas o síle 4mm. Podrážku jsem testovala já, moje děti a spoustu známých.

Pro upevnění k noze je použit Parakord – padáková šňůra s nosností 250kg:-). Ideální pro případ nouze – táhla jsem na ni kamarádovu dodávku, cca 50m do nastartování.

Sandále můžeme ozdobit korálky z polodrahokamů. Používám minerály, jsou sice o dost dražší než plast, ale je v nich energie.

Na výběr podrážka bílá, černá, světla a tmavě hnědá. Parakordu mám také spoustu. A můžete vybírat před kurzem ze vzorníku, aby se nestalo, že nebudu mít vaší oblíbenou:-)

Komu svěříte do rukou svůj čas?

Ráda se potkávám s lidmi a tvořím. Prvním sandály jsem vyrobila před dvěma roky pro sebe a kamarádku. Zkusily jsme něco navíc a to vytvarovat je podle své nohy. Osvědčilo se to v sandálech chodí i naše děti. Vyrábím sandále s kamarády na společném setkání a těším se na i vás.

termín neuveden
cena: 720 Kč